FUDBAL:Utakmica za Kup FSBO ..ĐERDAP’’-,,MLADI RADNIK 1926’’ 1:3 (0:0)

Контакт

Igralište pod Žutim bregom Golubac:Bez gledalaca.

Sudija:Veljko Stević Petrovac na Mlavi.Strelci:Jelić u 48 minutu iz kaznenog udarca za Đerdap,Sokolović u  46 ,Janušević u 74 i iz kaznenog udarca u 86 minutu za Mladi radnik 1926.Crveni karton:Saša Nastasović ,,Đerdap’’.Opomene: L.Živković u 29,Kostić u 54 i B.Živković u 62 minutu za ,,Đerdap’’,Božić u 26 min. I Petković u 62 minutu za Mladi radnik 1926.

,,ĐERDAP’’: Janićijević,Stokić,Nastasović,Petković,Milojković,Jelić,Cvetković, B.Živković,Smiljanić,L.Živković,Đorđević.Igrali su još:Kostić,Nikolajević,N.Đorđević i Damnjanović.

,,MLADI RADNIk’1926’’:Damnjanović,Đorđević,Božić,Petković,Ivošević,Pujkilović,Sokolović,Mladenović,Janušević,Janković,Krstić.

Na gradskom stadionu pod,, Žutim bregom’’ u Golupcu viđena je borbena utakmica koja se igrala za Kup FSBO i bez prisustva publike zbog poštovanja zaštitnih mera od epeidemije Koronavirusa.Prvo poluvreme završeno je bez golova iako su obe ekipe imale nekoliko šansi da postignu pogodak. Podmlađena ekipa Mladog radnika 1926  posle nastavka već u 46 minutu uspela je lepim pogotkom Sokolovića da povede,a izjednačio je Đerdap golom  Jelića u 48 minutu sa bele tačke. Međutim,obe ekipe nastavile su sa dobrom igrom i stvaranjem šanski za gol.kada je na scenu nastupio  igrač Mladog radnika 1926,Janušević koji  preciznim udarcem u 74 i sa bele tačke u 86 minutu obezbedio pobedu svoje ekipe od 3:1  i plasman u naredno kolo Kupa FSBO . Iako klubovi imaju problema sa priprema za novu takmičarsku sezonu u svojim ligama zbog poštovanja mera zaštitete od Koronavirusa,na ovoj utakmici videli smo da su obe ekipe u Golupcu pokazale dobru formu i spremno ulaze u borbu za bodove u takmičarskoj 2020/2021.godini.

Pre početka utakmice predsednik Fudbalskog saveza Braničevskog okruga Tomislav Ivanović kapitenu Đerdapa iz Golupca  Goranu Stokiću uručio je pobednički pehar kao ekipi koja je osvojila šampionsku titulu u prošloj takmičarskoj sezoni u Braničevskoj fudbalskoj okružnoj ligi ,,Dunav’’.