Ученици ОШ „Вељко Дугошевић” из Браничева заузели треће место у полуфиналу Републичког такмичења „Пажљивкова смотра 2025”

This ad has expired.
Contacts:

Ученици другог разреда Основне школе „Вељко Дугошевић” из Браничева учествовали су у среду 11. јуна на Републичком такмичењу „Пажљивкова смотра 2025” у Крагујевцу.

Деца су учестовала у другом полуфиналу и заузела треће место. Нису се пласирали у финале, јер су само две екипе прошле.


„У полуфиналу смо имали исти број бодова као и екипа из Шапца, али смо у бонус игри изгубили. Браво за ђаке другог разреда ОШ „Вељко Дугошевић“ Браничево и њихову учитељицу Светлану Милојковић“, наводи координаторка Савета за координацију безбедности саобраћаја на путевима на територији општине Голубац Снежана Арсић Ракић.


Ђаци браничевске школе су приказали одлично знање у области саобраћаја и саобраћајних прописа. „Наши ученици су остварили запажен резултат. Честитамо ђацима и њиховој учитељици на учешћу и уложеном труду“, наглашавају из ОШ „Вељко Дугошевић“ Браничево.


Стално и квалитетно образовање од најранијег животног доба предуслов је за касније безбедно учешће у саобраћају. Реализација такмичења и смотри показали су се као модели који омогућавају савладавање различитих тема на ефикасан начин, где деца кроз дружење и игру лакше и брже усвоје новa знања из разних области. Кроз смотру деца обнављају досадашња и стичу нова знања о безбедном понашању у саобраћају.

Širimo dalje
Posted in: Vesti Posted by: Петар Штрбац On: